Jak się gra w pytania – Zasady i Porady

Jak się gra w pytania - Zasady i Porady

Jeśli szukasz łatwej i przyjemnej gry, w którą możesz zagrać z przyjaciółmi i rodziną, gra Jak grać w pytania jest doskonałym wyborem. Poniżej podajemy zasady i warianty tej popularnej gry, a także wskazówki, które sprawią, że gra będzie tak zabawna, jak to tylko możliwe. Gdy już zbierzesz wszystkich w kręgu, przeczytaj artykuł, aby zacząć! Przekonasz się, że gra w tę grę to jeden z najbardziej rozrywkowych i towarzyskich sposobów spędzania wieczoru z przyjaciółmi i rodziną!

20 pytań

Jeśli chcesz zagrać w grę 20 pytań, to dobrze trafiłeś. Ta gra opiera się na dialogu, w którym gracze zadają sobie nawzajem pytania, aby poznać cechy charakterystyczne danej osoby. Gra wymaga od graczy mądrego wyboru pytań – w przeciwnym razie po prostu spalą 20 pytań, nawet nie zbliżając się do odpowiedzi. Jeśli jesteś początkującym uczniem ESL, możesz ograniczyć temat do przedmiotów, które można znaleźć w klasie lub w domu.

Sposób gry w 20 pytań jest prosty. Potrzebne są dwie osoby i tajemniczy przedmiot. Może to być zwierzę, sławna osoba, jedzenie, przedmiot z klasy itp. Celem gry jest odgadnięcie tajemniczej osoby. Gracz zadaje do 20 pytań tak/nie, aby odgadnąć tożsamość tajemniczej osoby. W grę można grać w grupie liczącej od dwóch do pięciu osób.

Gra jest świetnym sposobem na spędzenie czasu i zabicie nudy. Musisz wymyślić jakiś tajemniczy przedmiot, np. kwiat, owoc, warzywo lub minerał. Zadawaj każdemu z graczy pytania typu “tak” lub “nie” dotyczące tego przedmiotu, aby ustalić odpowiedź. Postaraj się jak najlepiej odgadnąć odpowiedź danej osoby, w przeciwnym razie zostaniesz z pustą kartką. Obejrzyj poniższy film, aby poznać podstawowe zasady i wskazówki dotyczące gry w 20 pytań.

Ustawianie wszystkich w kręgu

Kluczową częścią gry jest ustawienie wszystkich w kręgu. Uczestnicy będą musieli być w stanie przypomnieć sobie ogromne ilości informacji i zapamiętać imiona osób znajdujących się w pomieszczeniu. Pierwsza osoba powinna zacząć od użycia przymiotnika zaczynającego się na tę samą literę, co jej imię. Następnie druga osoba powinna zrobić to samo itd. Trzecia osoba kończy grę, wymieniając imię ostatniej osoby w grupie.

Czytaj również:   Zostań najlepszym kierowcą traktora!

Drugi sposób polega na tym, że jedna osoba staje w środku i kładzie swoją dłoń na jednej z osób w kręgu. Pozostałe dwie osoby muszą iść zgodnie z ruchem wskazówek zegara i muszą się tasować w przeciwnym kierunku. Osoba stojąca w środku może w każdej chwili krzyknąć “zmiana”. Jeśli o tym zapomni, musi cofnąć rękę za plecy. To zabawny sposób, aby wszyscy znaleźli się w kręgu!

Jeśli uczysz dzieci, gry w kręgu są świetną zabawą wprowadzającą. Są łatwe w przygotowaniu i obiecują dużo akcji. Gry w kręgu pozwalają członkom grupy zobaczyć się bez zahamowań, które często nie pozwalają im otworzyć się i porozmawiać ze sobą. Najlepsze w grach w kręgu jest to, że nie wymagają prawie żadnych przygotowań. Ponadto pozwalają one poznać się nawzajem, a Ty możesz wykorzystać wyjątkowe talenty swojej grupy do dzielenia się wiedzą.

Korzystanie z flashcards

Używanie flashcards do nauki to świetny sposób na utrwalenie poznanych już pojęć, ale należy pamiętać o kilku zasadach. Ogólnie rzecz biorąc, na karcie do nauki powinno znajdować się tylko jedno pytanie lub fakt, chyba że jest to złożone pojęcie, takie jak układ okresowy. Tworzenie wielu fiszek eliminuje również konieczność sprawdzania tylnej strony fiszki, jeśli znasz już odpowiedź na dane pytanie.

Używając flashcards, najlepiej przeglądać je raz lub dwa razy dziennie przez tydzień do dwóch tygodni. Eksperymentuj z różnymi technikami, np. przeglądaj je na głos lub po cichu, pracuj samodzielnie lub w grupie. Przeglądając flashcards, zaznaczaj te, które znasz lub które musisz powtórzyć. Jeżeli popełnisz błąd, przetasuj karty i ćwicz tak długo, aż poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

W przypadku nauki w grupie, użyj flashcards i podziel się nimi z innymi uczniami. Możesz nawet wyznaczyć różne osoby do konstruowania wzajemnie swoich flashcards. Możesz zarządzać tym, kto ma dostęp do kart, a kto nie. A jeśli pracujesz z grupą, rozważ użycie Google Docs lub innego darmowego narzędzia online do dzielenia się i edytowania karteczek. Brainscape pozwala też śledzić postępy w nauce za pomocą wykresu postępów.

Czytaj również:   Gry o Wikingach - Przeżyj wspaniałą przygodę w świecie nordyckich wojowników!

Poznaj swoją publiczność

Poświęcenie czasu na poznanie publiczności i tematu pomoże Ci przygotować idealne pytania i odpowiedzi. Przećwicz swoją prezentację, zadając kilka najczęściej zadawanych pytań. Poproś znajomych i sąsiadów o opinie na temat swoich odpowiedzi. Jeśli nie masz pojęcia, jak odpowiedzieć na jakieś pytanie, spróbuj urozmaicić prezentację, stosując różne pytania. Nie przejmuj się tym, że musisz odpowiedzieć poprawnie na każde pytanie. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić jakość odpowiedzi na pytania i odpowiedzi.

Jednym ze sposobów na zaangażowanie ludzi jest gra zwana “kochaniem logo”. W tej grze każda osoba umieszcza na swojej koszulce naklejkę, a następnie dzieli się powodami, dla których uwielbia dane logo. Niektóre logo są lepsze od innych. Następnie uczestnicy losują odpowiedzi na cztery pytania i na zmianę dzielą się swoimi odpowiedziami z innymi. Po zakończeniu wszyscy dzielą się swoimi odpowiedziami. Użycie różnych logo sprawia, że gra jest bardziej zabawna.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska