Jak się gra w monopoly – Zasady i Porady

Jak się gra w monopoly - Zasady i Porady

W tym artykule dowiesz się, jak grać w monopoly. Dowiesz się o budowaniu nieruchomości, monopolach, wyborze bankiera i nie tylko. Poznasz też wskazówki dotyczące wyboru koloru i bankiera. Korzystanie z tych wskazówek pomoże Ci zmaksymalizować zyski i uniknąć błędów. Będziesz na dobrej drodze do zostania mistrzem gry!

Budowanie nieruchomości

W grze Monopoly jedną z najlepszych strategii jest gromadzenie nieruchomości. Gracze są zachęcani do kupowania nieruchomości w każdej dzielnicy i maksymalizowania czynszu za swoje nieruchomości poprzez budowanie trzech domów dla każdej nieruchomości. Budując te domy, gracze zwiększają swoją siłę nabywczą i poprawiają swoją pozycję na planszy. Budowanie budynków przemysłowych i mieszkalnych zwiększy Twoją wartość czynszu w tych dzielnicach. Należy jednak pamiętać, że budynki mieszkalne są z reguły tańsze od przemysłowych, dlatego zawsze należy unikać niebezpiecznych nieruchomości.

Wartość nieruchomości w Monopoly jest bardzo zaniżona. W związku z tym, lądując na niej, często możesz ją kupić za mniej niż wynosi jej wartość rynkowa. Ogólnie rzecz biorąc, w grze trzyosobowej możesz odzyskać cenę zakupu nieruchomości z 1-2 domami w ciągu dziesięciu tur. Niektórzy gracze sugerują, że tańsze nieruchomości można też zdobyć, wystawiając je na aukcję. Pamiętaj jednak, że ta strategia zadziała tylko przeciwko niewykwalifikowanym graczom, a nieruchomość za 200$ możesz łatwo sprzedać za 450$.

W grze Monopoly gracze mogą budować domy na nieruchomościach podczas swojej tury oraz pomiędzy swoimi turami. Budowanie domów na nieruchomościach zwiększa wykładniczo ich czynsz. Gdy przeciwnik wyląduje na domu, zapłaci wyższy czynsz za tę nieruchomość. Należy jednak pamiętać, aby budować domy na każdej posiadłości w równych odstępach czasu. Budowanie więcej niż jednego domu na jednej nieruchomości jest nielegalne. Ponadto na monopolu nie można wybudować hotelu.

Grając w Monopoly, należy pamiętać, że cena domów wzrasta w różnych dzielnicach. Ważne jest, aby zrozumieć, że drapacze chmur i wieże MONOPOLY podwajają wartość czynszu w danej dzielnicy. Zagrożenia i budynki bonusowe nie wliczają się do maksymalnej liczby 8 bloków w dzielnicy. Podczas gry w Monopoly należy o nich pamiętać, ponieważ mogą nie być popularne wśród graczy.

Czytaj również:   Znajdź swoją grę - wybierz spośród dziesiątek alternatyw dla Counter Strike!

Wybór bankiera

Wybór bankiera w grze Monopoly jest kluczowy dla udanej rozgrywki. Odgrywa on istotną rolę w grze, ponieważ dzieli pieniądze na różne nominały i jest zasadniczo odpowiedzialny za transakcje, które mają miejsce, gdy gracze kupują i wynajmują nieruchomości. Zajmują się również finansowymi aspektami gry, takimi jak pobieranie czynszów i kredytów hipotecznych oraz wypłacanie wynagrodzeń. Bankier może być świetnym nabytkiem dla Twojej drużyny, jeśli masz doświadczenie z matematyką.

Wybierając bankiera, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę pozycję graczy. Bankier jest odpowiedzialny za wszystkie aktywa i nieruchomości banku. W związku z tym możesz grać w Monopoly we własnej osobie, ale Twoja rola jest ważniejsza niż kogokolwiek innego. Grając jako bankier, ważne jest, aby oddzielić własne pieniądze od banku. Możesz też umieścić skrzynkę w miejscu, do którego większość graczy będzie miała dostęp, i pozwolić innym graczom korzystać z aktywów banku.

W trakcie gry gracze mają po trzy nieruchomości na jednej ze swoich działek. Jeśli mają trzy nieruchomości w tym samym kolorze, właściciel może pobierać czynsz za te nieruchomości. Jeśli na działce jest wystarczająco dużo miejsca, gracz może zdecydować się na wybudowanie hotelu. Właściciel hotelu ma prawo do połowy wartości nieruchomości. Jego wartość w momencie zwrotu wynosi połowę pierwotnej ceny zakupu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska