Jak się gra w mafię – Zasady i Porady

Jak się gra w mafię - Zasady i Porady

Grając w mafię, należy pamiętać, że im więcej graczy, tym trudniej jest wygrać. W przypadku więcej niż czterech graczy rozgrywki mogą trwać godzinę lub dłużej, ale w przypadku mniej niż pięciu graczy gra toczy się powoli i trudno jest utrzymać w niej rozrywkę. Gry czteroosobowe doskonale nadają się na spotkania towarzyskie, ale do rozgrywek konkurencyjnych wymagana jest mniejsza liczba graczy. Jeśli nie jesteś pewien, czy podołasz temu wyzwaniu, powinieneś zapytać moderatora, czy możesz grać tylko w cztery osoby.

Gra logiki, intuicji, perswazji, umiejętności czytania ze zrozumieniem, emocji i woli

Zanim zaczniesz grać w mafię, musisz mieć rolę przydzieloną przez Narratora. Możesz być detektywem, lekarzem lub mafiosem. Każda z ról ma swój własny zestaw zasad i umiejętności. Gra rozpoczyna się od tego, że zamykasz oczy w nocy i budzisz się rano, aby zadać sobie konkretne pytanie, takie jak: “Kogo chcesz zabić, uratować lub zbadać?”.

Po rozpoczęciu gry narrator informuje nas, że są trzy fazy: nocna i dzienna. Każda faza gry kończy się zabiciem jednej osoby. Lekarz może jednak uratować drugą osobę w nocy, co sprawia, że gra w mafię jest niemal tak emocjonująca, jak samo granie w nią. Jeśli nie interesuje Cię zabijanie ludzi, dzięki tej książce dowiesz się, jak używać logiki, intuicji, perswazji, umiejętności czytania ze zrozumieniem i emocji, aby dobrze grać w grę w mafię.

W grze Jak grać w mafię wykorzystuje się rozumowanie i emocje, aby podejmować najlepsze decyzje. Celem gry jest zabicie jak największej liczby członków mafii, nie pozwalając im zabić Ciebie! Gra kończy się, gdy większość cywilów zostanie zabita, a w mafii nie ma już żadnych graczy. Cywile mogą zdecydować się na wyeliminowanie niektórych graczy, ale będzie to korzystne dla mafii. Jeśli jednak liczba ocalałych jest równa, Niewinni mogą zagłosować na brak eliminacji. Dzięki temu będą mieli 1/3 szansy na zabicie mafii jutro i mogą wygrać grę.

W pierwszej części gry musisz wiedzieć, które statystyki zwiększać, aby odnieść sukces w różnych aspektach gry. Na przykład, możesz ulepszyć swój Urok i Intuicję, aby uniknąć zimnego snu i przekonać ludzi do swoich działań. Możesz także poprawić swoją umiejętność czytania, aby odczytywać emocje innych ludzi i odczytywać ich reakcje.

Czytaj również:   Gry o kotach – wypróbuj niesamowitą zabawę!

Unikanie niebieskich ról w mafii

Częstym błędem popełnianym przez nowych graczy w niebieskich rolach jest ukrywanie się, wynikające z obawy przed staniem się wysoko postawionym celem. Zamiast uciekać w bezpieczne miejsce, niebiescy powinni starać się nawiązać dialog i omówić zasady roli z innymi niebieskimi. Jeśli potwierdzi się, że niebieska rola jest graczem miejskim, pamiętaj, aby natychmiast go zabić. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz miał duży problem z głowy w końcowej fazie gry.

Gracze mafii rzadko popełniają rażące błędy w pojedynczym poście. Dlatego znalezienie ważnych postów jest kluczem do rozwikłania motywów. Ważne posty dadzą najlepsze wskazówki, czy dany gracz jest z tobą w sojuszu, czy nie. Niedoświadczonym drużynom mafijnym zazwyczaj brakuje spójności i komunikacji, przez co nie będą w stanie skutecznie zareagować, jeśli jeden z nich zaatakuje drugiego.

Rzucanie oskarżeń w mafii

W tej grze online gracze rzucają oskarżenia na innych graczy. Oskarżenie musi być poparte przez innego gracza, a oskarżający musi wyjaśnić, dlaczego oskarżenie jest prawdziwe. W niektórych przypadkach gracze przemawiają w obronie oskarżonego, nawet jeśli nie jest on członkiem mafii. W tego rodzaju grze gracze mogą również oskarżać się nawzajem o robienie rzeczy niezgodnych z prawem. Zanim jednak rzucisz oskarżenie, musisz najpierw zdobyć dowody na jego poparcie.

W tego typu grze oskarżenia można wnosić na trzy sposoby. Możesz rzucać oskarżenia znikąd albo używać wskazówek słownych lub przeczucia, aby dowiedzieć się, kto jest w twojej grupie. Innym sposobem na zawarcie sojuszu jest gra jako Cywil, czyli rola Doktora. Ta rola pozwala Ci uratować kogoś, kto Twoim zdaniem jest w mafii. Jeśli oskarżony gracz się zgodzi, możesz przywrócić go do gry i uczynić swoim partnerem.

Ręczne wybieranie członków mafii

Moderator może ręcznie wybrać mafię, detektywa, lekarza i mieszkańców miasta. Następnie, podczas cyklu nocnego, może klepnąć graczy po ramieniu i przydzielić im ich role. Gdy detektyw wskaże podejrzanego członka mafii, eliminuje go, ale jeśli się myli, nie eliminuje go. W ten sposób gracz nie musi się martwić, że zostanie wyeliminowany przez mafię.

Czytaj również:   Znajdź swoją grę - wybierz spośród dziesiątek alternatyw dla Counter Strike!

Choć w mafii chodzi o pieniądze, istnieje hierarchia, która pozwala jej przetrwać i rozwijać się. W przeszłości mafia kontrolowała wszystko, od handlu narkotykami na rogu ulicy po najwyższe szczeble władzy. Jej członkowie działają poza prawem i stają się akceptowani w swoich dzielnicach. W niektórych przypadkach, dla większych zysków, łączą się nawet z innymi zorganizowanymi organizacjami przestępczymi. W przeszłości rodziny te działały jako “komisja” podejmująca ważne decyzje, które dotyczyły wszystkich członków. Do mafii przyjmowano nawet dzieci w wieku zaledwie szesnastu lat.

Innym sposobem, w jaki spotykają się członkowie mafii, jest rekrutacja nowych członków. W grze członkowie przedstawiają nowych rekrutów swoim pozostałym współpracownikom. Następnie wyjaśniają im zasady działania organizacji. Następnie nowi rekruci są nakłuwani igłą, a krew wylewa się na kartkę z wizerunkiem świętego. Na koniec nowicjusz składa przysięgę lojalności wobec rodziny.

Wybieranie detektywa, lekarza i mieszkańców miasta

Podczas gry w mafię musisz zdecydować, kogo chcesz uratować. Możesz wybrać siebie lub innego gracza, pod warunkiem, że uratujesz kogoś innego. Stracisz jednak możliwość ratowania mieszkańców miasta. Klasa Lekarz jest zbyt silna, więc wybór lekarza to zły pomysł. Lekarz może zostać zabity w środku rundy, ale mieszkańcy miasta nie będą o tym wiedzieć, a mafia nie będzie w nich celować.

Mafia składa się z trzech osób. Każdy członek mafii powinien wskazać następną ofiarę, gdy nie śpi, ale czasami oskarża mieszkańców miasteczka, że też są mafiosami. W końcu tylko mafia przeżyje – a jeśli przeżyje, to mafia wygrywa. W tę grę najlepiej grać w więcej niż siedmiu graczy.

Liczba mieszkańców miasta i mafiosów określi, ile ról będzie potrzebnych do gry. Jeśli gracie z jednym lub kilkoma przyjaciółmi, powinniście wybrać trzech mieszkańców miasta, przynajmniej o jednego więcej niż członków mafii. W przypadku większej grupy możecie wybrać więcej niż jednego detektywa i doktora. Przed wyborem mieszkańców miasta należy omówić ich role z innymi graczami.

W zależności od tego, ile macie czasu, możecie wybrać jednego detektywa, który będzie grał jako lekarz miejski. Możesz też wybrać lekarza, jeśli chcesz być jednym i drugim. Lekarz może pracować jako lekarz, ale powinien być tym, który wykonuje faktyczną pracę. Jeśli wybierzesz lekarza, możesz również wybrać członków mafii.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska