Jak się gra w kości – Zasady i Porady

Jak się gra w kości - Zasady i Porady

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak grać w kości, to dobrze trafiłeś. Poznaj zasady rzucania kostką, punktacji. Jeśli chcesz opanować rzucanie kostką, musisz ćwiczyć i wyrobić sobie pamięć mięśniową. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci stać się mistrzem w grze w kości. Czytaj dalej i ciesz się grą! Jesteśmy pewni, że spodobają Ci się wskazówki zawarte w tym artykule!

Czas ćwiczeń

Chociaż gra w kości jest skomplikowaną umiejętnością fizyczną, można się jej nauczyć przy odrobinie praktyki. Większość ekspertów zaleca co najmniej godzinę ćwiczeń dziennie, ale nawet wtedy warto ćwiczyć w domu, jeśli to możliwe. Ćwicząc w kasynie, ryzykujesz, że twoje pieniądze znajdą się na szali, ale możesz też stracić czas, czekając na innych graczy. Bardziej komfortowy czas na trening można znaleźć w domu. W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać ten czas, by stać się lepszym graczem w kontrolę kości.

Jedną z najłatwiejszych do nauczenia się gier w kości jest “Going to Boston”. Ta gra nie wymaga żadnego przygotowania, a pozwala dzieciom na wiele ćwiczeń w dodawaniu liczb. Jest to również świetna gra dla małych dzieci, które mogą grać z rodzicami. A jeśli szukasz gry, w którą mógłbyś zagrać z przyjaciółmi lub z dziećmi, spróbuj “Jadąc do Bostonu”.

Gry w kości to świetny sposób na doskonalenie umiejętności społecznych podczas zabawy. Aby odnieść sukces w tej grze, należy ćwiczyć dobre sportowe zachowanie, cierpliwość i umiejętność przyjmowania zwrotów. W większość gier mogą grać dwie lub więcej osób, a w ich skład wchodzi od jednej do sześciu kostek. Kości są łatwe do znalezienia i mogą być używane przez osoby w każdym wieku. Poprawiają też rozpoznawanie liczb i koordynację. Świetnie nadają się też do uczenia małych dzieci, że należy grać na zmianę.

Czytaj również:   Najlepsze gry dla 5-latków: zabawa i uczenie się w jednym!

Pamięć mięśniowa

Nauka używania pamięci mięśniowej podczas gry w kości może wiele zmienić. Właściwa technika uwalniania sprawia, że rzucanie kostkami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Poćwicz trzymanie kostki między kciukiem a palcem wskazującym w ruchu wahadłowym. Następnie puść kostkę łagodnym łukiem, starając się delikatnie uderzyć w tylną ścianę stołu. Wypuszczaj kostki po łagodnym łuku, aby nie obracały się w powietrzu. Następnie pamiętaj, by mieć oczy utkwione w docelowym miejscu lądowania.

Praktyka czyni mistrza. Jeśli masz problemy z kontrolowaniem kostek, powtarzaj ten krok, aż staniesz się profesjonalistą. W ten sposób kostki pozostaną w tym samym miejscu, na odpowiedniej wysokości i z taką samą siłą. Z czasem zauważysz niesamowitą poprawę i wkrótce przekonasz się, że rzucasz kostką we właściwym czasie i pod właściwym kątem. Ta metoda sprawdza się w wielu różnych czynnościach, od krojenia warzyw po grę na instrumentach muzycznych.

Punktacja

W grze w kości można punktować na kilka sposobów. W niektórych grach punktuje się za dwie pary liczb, a w innych za jedną parę. Poniższe zasady wyjaśnią, jak zdobywać punkty w grze w kości. Możesz mieć tyle kości, ile chcesz, ale jedną z nich musisz położyć z boku. Następnie rzucasz wszystkimi pozostałymi kośćmi. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo punktować, bo inaczej przegrasz.

Pierwszy gracz rzuca wszystkimi sześcioma kośćmi i jako pierwszy zdobywa 500 punktów. Jeśli nie jest to możliwe, gracz musi rzucić jeszcze raz, aby spróbować ponownie. Jeśli na kościach pierwszego gracza nie ma punktów, może je przejąć nowy gracz. W ten sposób może on zdobyć 500 punktów w jednym rzucie. Gdy osiągnie ten wynik, może zakończyć turę. Jeśli jednak ma pięć kości punktowanych, ma jeszcze dwie szanse, aby rzucić szóstą kością.

Gracze zdobywają punkty, gdy wyrzucą pięć lub sześć kości, mogą też zdobyć punkty, jeśli wyrzucą trójkę, czwórkę lub szóstkę. Wynik jest podliczany po każdym rzucie, a każdy gracz musi na bieżąco zapisywać swoje wyniki. Jeśli gracz ułoży trójkę, otrzyma tysiąc punktów. Jeśli wylosuje trzy jedynki z rzędu, zdobędzie tysiąc punktów.

Czytaj również:   Gry o kotach – wypróbuj niesamowitą zabawę!

Stawianie zakładów

Podczas gry w kości można obstawiać zakłady na liczbę, która znajduje się w punktach lub na polu kości. Na przykład można postawić na liczbę osiem, ale przegrać, jeśli na kostkach wypadnie siódemka. Można też obstawić dowolną inną liczbę, w tym siódemkę, i nadal wygrać. Zakłady Place są najłatwiejsze do postawienia i wiele osób stawia je podczas rundy gry w kości.

Możesz postawić zakład na miejsce w dowolnym momencie, ale większość krupierów woli, abyś zrobił to po wyjściu z gry. W ten sposób możesz postawić zakład na tyle numerów, ile chcesz. Możesz także obstawić wszystkie sześć numerów punktowych przy stole.

Nie wyciągaj rąk nad stołem ani nie wskazuj na zakład

Podczas gry w kości nie należy unosić rąk nad stołem ani wskazywać na zakład. Jest to częsty błąd, który może prowadzić do poważnych pomyłek: wskazywania na zakład lub mówienia “siedem”, gdy gracz trzyma kostki w rękach. Nie jest też dobrym pomysłem wskazywanie na zakład rękami podczas strzelania. To sprawi, że wyjdziesz na głupca i możesz stracić swoje pieniądze.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska